menu zavriet menu

Čo ťa nezabije, to ťa posilní

Takto nám napísala Monika, na našu otázku na našej FaceBook page, čo by naši hráči a podporovatelia odkázali ľuďom, ktorí sa boja paintballu, alebo majú strach prísť. Prečo teda hrať paintball, aké to má výhody a čo si z neho môžete odniesť?

Paintball partia V prvom rade, vždy sa zíde naozaj dobrá partia ľudí, z ktorej sála energia a dobré kamarátstva, ktoré sú toho dôkazom, pričom vždy príde k nejakému podpichovaniu. No a kto by nechcel označiť, resp. „zastreliť“ svojho kamaráta? To potešenie z trafenia súpera je neskutočné. Človeku sa v tom momente vytvorí toľko hormónu šťastia, že ho to poháňa do ďalšieho napredovania a strieľania.

Paintballboles5 Potom ale príde „ochladenie“ v podobe farby na vlastnom tele alebo pre bojazlivých – peknej bolesti. Často sa hráči pýtajú: „Bolí to?“ Pravdou je, že občas to zabolí. Väčšinou je to len krátkodobá bolesť, po ktorej zostane len nejaká modrina (aj dvoj-trojtýždňová).

Paintball taktika Ako pri každej fyzickej aktivite, človek zo seba dostane nejaké to kilečko a hlavne negatívnu energiu. V časopise „Psychologie dnes“ jeden český hráč opisuje, ako mu (military) paintball ubral na agresivite, pomohol v pochopení seba samého a ukľudnil jeho zmýšľanie. Je pravdou, že človek po hre paintballu odíde unavený, ale šťastný, pretože za niekoľko hodín vyvinul toľko energie ako športovci. Menší problém nastáva, ak naozaj nárazový hráč nešportuje (aspoň behanie, príp. iné posilňovanie svalstva). Športovaním sa jednoducho dá ľahšie predísť nejakej svalovici, ktorá môže prísť po paintballe.

Paintball a deti Paintball navyše prebúdza v dospelom človeku dieťa. Človek sa pri ňom môže naučiť, ako sa chovať v kolektíve, ako strategicky myslieť, ako podporovať spoluhráčov. Pri správnej organizácii a taktike sa človek naozaj úprimne zabaví. Paintball nie je statická hra ale dynamická činnosť, v ktorej ide o napredovanie a taktické dosahovanie cieľov.

Paintball je jednoducho dobrý spôsob ako sa odreagovať od všetkých starostí a negatívnych informácií. Pomáha človeku v rozvíjaní osobnosti a myslenia a odbúrava stres. A čo by Vám odkázali fanúšikovia? Pozrite sa sami na FaceBooku.

Ak Vás tieto dôvody presvedčili, neváhajte a využite náš kontaktný formulár pre objednanie hry. Ak máte akékoľvek otázky, volajte, alebo píšte, radi zodpovieme čokoľvek.

14. 9. 2013 | Samuel Ondrišák | Blog