menu zavriet menu

Nechajte sa obslúžiť

O tom, ako vyzerá náš bežný deň počas hry, koľko času vôbec zaberie jedna hra a čo všetko je potrebné pred, počas hry a po nej urobiť sa Vám posnažím priblížiť v nasledujúcom príspevku.

Príprava konkrétnej hry zaberá asi 30-60 minút, pričom dĺžka závisí od toho, či sa nachádzame v sezóne, alebo nie. Ak sme v sezóne, čas sa skracuje na 30 minút. Mimo sezóny sa predlžuje o „balíkovanie“ guličiek do sáčkov po 100 ks, pretože guličky takto vydržia obmedzený čas, aj s tým, že používame „prídavok“ pohlcujúci vlhkosť. Príprava v sezóne zahŕňa naloženie všetkého potrebného do auta. Čo všetko ale berieme? Nuž, je toho dosť, je to všetkých 12 zbraní, overalov, rukavíc, masiek, viest. Ďalej sú to guličky vopred nabalené, niekoľko tisíc ks, fľaša so stlačeným vzduchom (cca 200+ barov – žiadna sranda), prípravky na rosenie masiek, vlastnoručne vyrobené počítadlá guličiek, drobné mince na vydávanie a veľa ďalšieho.

V čom ale spočíva úspech? Úspech spočíva vo včasnej príprave všetkých vecí. Chceme, aby ste sa u nás cítili dobre a aby sa okolo Vás točil celý svet. Preto je dôležité mať všetko pekne nachystané už vopred, teda keď prídete, môžete sa začať obliekať a nezaoberáme sa hľadaním vecí. Ďalšie majstrovstvo prichádza počas hry. Kto sa chce zaoberať čistením zbrane pri ušpinení? Načo si sám čistiť masku? Na to sme tu my! Nechajte sa obslúžiť, spravíme čo je treba.

Povedzme, že hrou sme strávili asi tak tri až štyri hodiny. Prejde sa k plateniu, odovzdaniu vecí, kontrole, či ste si u nás nič nezabudli a zamávaniu na šťastnú cestu (podľa štatistiky väčšinou smer Trenčín). Všetko si skontrolujeme, balíme a odchádzame, čo zaberie cca 20-30 minút.

Prídeme domov, prvoradé je pranie vecí na ďalšiu hru, čo robíme ako prvé, aby vždy stihli uschnúť. Perie sa po 1-3 hrách, v závislosti od počasia, teda od toho, či veci stihnú uschnúť. Pranie trvá dvom ľuďom celkovo na štyroch práčkach asi jeden a pol až dve a pol hodiny. Pranie ide prvé, aby sa počas neho dali robiť iné činnosti. Prejdeme k čisteniu masiek vysokým prúdom vody a rôznymi prípravkami. Kompletne sa vyčistia zbrane, doplnia sa malé tlakové fľaše, napočítajú sa guličky, odovzdajú sa všetky papiere z hry a peniaze. Údaje z hry idú do vnútorného informačného systému a slúžia na prehľady a vytváranie reportov, ktoré okrem iného slúžia aj na zistenie vernostnej zľavy počas hry. Čistenie a finálna príprava trvá cca hodinu.

Týmto sa končí jedna hra. Strávili sme ňou priemerne viac ako 5 hodín času. Ale ten čas za to stojí, stojí za tie partie, ktoré stretávame. Pevne veríme, že si obsluhu počas hry užívate a netrápite sa tým, čím nemusíte. Pevne veríme, že sa uvidíme pri ďalších hrách. A čo vy, čo zatiaľ váhate? Necháte sa zlákať na paintball pri Trenčíne?

15. 10. 2013 | Samuel Ondrišák | Blog